מי שמסתכל על פרסומות של בנקים, גופי מימון, חברות ביטוח וגופים חוץ בנקאיים, יכול לראות שכולם פונים לציבור הרחב וכן יש להם מסלולים מיוחדים שפונים אל עובדי מדינה. אותם גופים מציעים לעובדי מדינה לקבל מהם שירותים והלוואות ברמות שונות, מתוך הבנה שמדובר בקהל נחשק אשר כדי לשים דגש עליו.

לפני שנסביר מדוע הלוואה לעובדי מדינה שונה מהלוואה לשכירים רגילים, לפחות בעיניהם של אותם גופים, נסביר מה זה עובד מדינה. ברמת העיקרון, מדובר על עובד ששייך למגזר הציבורי ומקבל את כספו מהמדינה, מדובר בעובד שיש לו חוזה עבודה עם המדינה. ההבדל בינו לבין עובד שכיר בשוק הפרטי, זה לא בהכרח בתנאים, שכן התנאים של השכירים בחברות פרטיות הרבה יותר טוב, כשמסתכלים על הנטו, ההבדל נובע בדברים שמעבר לכך והם גם משפיעים על מסלול לעובדי מדינה.

למשל, עובדי מדינה רבים נהנים מקביעות. כלומר, אי אפשר לפטר אותם (אלא אם הם ביצעו עבירות מסוימות וזה מאוד קשה להגיע למצב של פיטורים). מהרגע בו הם חותמים על חוזה עבודה עד הפנסיה, עבודתם קבועה אלא אם כן הם מחליטים לעזוב. כמו כן, הם נהנים מעליות בשכר. אומנם לא באופן משמעותי ולא פעם זה תלוי בוועד העובדים שלהם, אך ברמת העיקרון עובדי מדינה יכולים ליהנות משכר הרבה יותר מעובד רגיל, שיכול לדרוש העלאת שכר אך ייתכן והוא גם יפוטר בגלל זה.

נקודה נוספת היא, שעובדי מדינה רבים נהנים מתוכניות פנסיה, השתלמות, גמל טובות שמעניקות להם רזרבות כלכליות לאורך השנים. לכן אם הם לוקחים הלוואה, אז יש להם יותר כלים להחזיר אותה מאשר עובד שכיר רגיל, שצריך לחסוך כל שקל בשביל להגיע לפנסיה עם יכולת כלכלית שתבטיח לו ביטחון כלכלי.

הלוואות לעובדי מדינה, ניתנות על ידי גופים פיננסים שונים, אלה יוצרים מסלולים משתלמים, הן בכל הקשור לריביות ותנאי החזר. לכן הרבה פעמים משתלם לעובדי מדינה לקחת הלוואה, במקום להוציא כסף מחשבון העו"ש או להשתמש בחסכונות שלהן. הריביות יותר נמוכות ולכן הם ישלמו פחות על ההלוואה.

אם אתם רוצים לדעת עוד על הלוואה לעובדי מדינה או הלוואה לשכירים באופן כללי, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר ואנחנו נשמח לעמוד לרשותכם. מרכז ההלוואות מציעים לכם מסלולים בתנאים אטרקטיביים. צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו מאיתנו את כל המידע הנדרש בנושא. הצוות שלנו מחכה לכם.