במהלך השנים נוצרו מסלולים מגוונים בעולם ההלוואות, בין היתר נוצר מסלול שמיועד לשכירים ולצידו או בתוכו, מסלול הלוואה לעובדי מדינה. במאמר זה נסביר מדוע נוצרו מסלולים אלו, ומה שונה בינם לבין עצמאים או עובדים מסוגים אחרים.

כידוע, עובד שכיר שעובד בחברה או ארגון מסוים, מקבל מדי חודש משכורת קבועה. זה בהנחה והוא לא מחליף עבודות כמובן ונשאר באותו מקום עבודה לאורך זמן. מלבד שכר קבוע, הוא גם מקבל פנסיה, קרן השתלמות ותוכניות אחרות שעוזרות לו לבסס את עתידו הכלכלי. אך מעבר לכך, הן מבטיחות שבעתיד הוא יוכל להתנהל בצורה כלכלית מסודרת ונכונה.

כעת, כששכיר מעוניין לקחת הלוואה, המקום אליו הוא יפנה ידרוש ממנו להציג תלושי משכורת, והסיפור שאותם תלושים יספרו הוא, שלעובד יש עבודה קבועה, משכורת קבועה, ולכן הוא יוכל לעמוד בתנאי ההחזר של ההלוואה. מן הסתם, על העובד לדעת שהמצב יכול להשתנות, הוא יכול להיות מפוטר או לחלות ולהפסיק לעבוד. אך גם במקרים אלו, בהנחה ומדובר בשכיר שעובד זמן רב במקום עבודתו, יהיו לו כלים ורזרבות דרכן הוא יחזיר את ההלוואה.

הסיבה בתוך המסלול של הלוואה לשכירים יש אופציה של הלוואה לעובדי מדינה, היא מאוד פשוטה. עובדי מדינה להבדיל מעובדים רגילים, לא רק שהם נהנים משכר קבוע ותנאים סוציאליים שונים, הרבה פעמים הם נהנים גם מקביעות. כלומר, הם נהנים מהידיעה שקשה מאוד לפטר אותם. לכן, אפשר לסמוך שהם לא יפוטרו והם יקבלו כל הזמן משכורת (עד הפנסיה). כמו כן, התנאים הסוציאליים שלהם, במקרים רבים, טובים יותר מאשר של עובדים רגילים. הם נהנים מתוכניות פנסיה איכותיות, קרנות השתלמות, קופות גמל ועוד. כלומר היכולת שלהם להחזיר את ההלוואה שהם לקחו, הרבה יותר גבוהה מאשר של עובד שכיר בשוק הפרטי, שהיום יכול לעבוד ומחר יכול להיות מפוטר והוא יצטרך להשתמש ברזרבות שיש לו לקיומו הכלכלי היום יומי.

נקודה אחרונה, הלוואה לשכירים יכולה להתבצע לצרכים שונים, בין אם מדובר בצרכים מידיים ובין אם מדובר בצרכים ארוכי טווח.

לסיום, אם אתם מחפשים הלוואות לשכירים, מרכז ההלוואות עומד לרשותכם. אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום ואנחנו נשמח לעזור לכם. ניתן ליצור איתנו קשר במייל או בטלפון ותוך זמן קצר הצוות שלנו ישמח להציע לכם הלוואה ייחודית בתנאים אטרקטיביים. צרו איתנו קשר עוד היום.